Alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı tedavisi 

Facebook Twitter Gplus Google Maps E-mail

0212-2911156-57 veya 0533-2057373 arayınız...

Bağımlılıklar, tedavi süreçleri, aile destek ve aile bilinçlendirmeleri, uyuşturucu / uyarıcı madde testleri konularında cevaplarını bulamadığınız sorularınız veya daha ayrıntılı bilgiler almak için arayınız....

Suboxone kullanım yolu

Suboxone dilaltı yol ile kullanılır. Buprenorfinin en yüksek biyo-yararlanımı ağız mukozasından olduğu için bu yol gereklidir. Dilaltına konulduktan 5-15 dakika sonra erir. İlacı yutmak biyo-yararlanımı düşük olduğu için hedeflenen etkinin ortaya çıkmasını sağlamamaktadır.

Damar yolu ile kullanılacak olursa içerdiği nalokson nedeniyle şiddetli yokunluk belirtilerinin ortaya çıkmasına yol açar.

KİMLERDE KULLANILIR

Suboxone sadece eroin ve diğer opiyatlara bağımlılığı olanlarda kullanılan bir ilaçtır. Suboxone da bağımlılık oluşmasına yol açar. Ancak yarı ömrü eroin ve diğer yasadışı opiyatlardan yüksek olduğu için ve öfori yapmadığı için kişinin işlevsel bir yaşam kurmasında psikososyal tedavilerle birlikte kullanıldığında etkili olmaktadır.

KİMLERDE KULLANILMAZ

  • Suboxone içerdiği nalokson nedeniyle kesinlikle hamilelerde kullanılmamaktadır.
  • Alkol ve benzodiazepinler (nervium, diazem, rivotril, xanax, roche) ile birlikte kullanılacak olursa ölümle sonuçlanabilecek ciddi solunum baskılanmasına yol açabilir. Suboxone kullanan kişilerin alkol ve benzodiazepinleri kesinlikle kullanmamaları önemlidir.
  • Ağır karaciğer harabiyeti olan kişilerde kullanılmaz.
  • Tedavi arzusu olmayan kişilerde, tedavi planına uyumu olmayacağı için sürdürüm tedavisine geçilmez. Bu noktada kişinin tedavi olma arzusu çok önem kazanmaktadır.

No tweets to display