Alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı tedavisi 

Facebook Twitter Gplus Google Maps E-mail

0212-2911156-57 veya 0533-2057373 arayınız...

Bağımlılıklar, tedavi süreçleri, aile destek ve aile bilinçlendirmeleri, uyuşturucu / uyarıcı madde testleri konularında cevaplarını bulamadığınız sorularınız veya daha ayrıntılı bilgiler almak için arayınız....

Home Madde bağımlılığı tedavisi Esrarın kullanış biçimleri ve esrarın görünüşü

Esrarın kullanış biçimleri ve esrarın görünüşü

Esrarın kullanış biçimleri ve esrarın görünüşü;

Ham esrar kendine has kokusu olan, sarı ile yeşilimtırak renkte kınaya benzeyen bir tozdur. Zamanla kahverengine dönüşebilir. Plaka veya çubuklar halinde piyasada satılır. Bunun için baskı aletleri (pres) kullanılabilir. Toz (gubar), levha ya da çubuk biçimine getirildikten sonra daha çok tütüne karıştırılarak sigara gibi içilir. Ayrica çiğnenerek ve bal, yağ, kek, kurabiye, çikolata gibi çeşitli yiyecek ve içeceklere karıştırılarak kullanılır. Değişik nedenlerle, esrar , ot kullanımı için bir takım aparatlar da kullanılmaktadır. Bu aparatlar özel yapım aparatlar olduğu gibi kullanıcı tarafından da her evde bulunabilecek malzemeler kullanılarak üretilebilecek, yapılabilecek aparatlar da olabilir.

Esrarın Sokak isimleri;

Değişik kültürel yapılarda değişik isimler kullanılmaktadır. En çok karşılaşılanlar ise; Gubar, marihuana, derman, ot, plaka, mühür, sarıkız, anten, sarma, paspal, giya, gogo, gonca, kuru, cigara, cigaralik, deli gonca, ahna, henry, patates, keçi, yeşil, kendir, elek altı, siyah, saddam, kenevir, jelatin, mal, sari çiçek, sündüz , cam macunu, kına, kuriş, esrar için kullanılan diğer isimlerdir.

No tweets to display