Alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı tedavisi 

Facebook Twitter Gplus Google Maps E-mail

0212-2911156-57 veya 0533-2057373 arayınız...

Bağımlılıklar, tedavi süreçleri, aile destek ve aile bilinçlendirmeleri, uyuşturucu / uyarıcı madde testleri konularında cevaplarını bulamadığınız sorularınız veya daha ayrıntılı bilgiler almak için arayınız....

Home Diğer bağımlılıklar Sigara bağımlılığı

Sigara bağımlılığı

Sigara (tütün, nikotin) bağımlılığının da bağımlılık hastalığının davranışı anlamında alkol madde bağımlılığından farkı yoktur. Bağımlılık tedavi edilebilen bir hastalıktır. Sigara (tütün, nikotin) bağımlılığının da bir hekim kontrollünde tedavi edilmesi doğru olandır. Sigaradan (tütün, nikotin) uzak kalan bağımlı, nikotin vücuttan çekildiği dönemde yani bağımlının sigaradan (tütün, nikotin) uzaklaştığı özellikle ilk günlerde (72 saat) yoksunluk belirtileri yaşar. Sigara (tütün, nikotin) krizi de denen bu çekilme belirtilerinin azaltılması ve/veya ortadan kaldırılması için ilaç kullanımı gerekebilir veya bağımlıyı rahatlatacak değişik bilimsel yöntemler kullanılmaktadır. Ama unutulmaması gereken önemli nokta bağımlının bu belirtileri sigara (tütün, nikotin) kullanmadan atlatması çok önemli olmasına karşın, tedavi değildir. Tedavi hem davranış bağımlılığının hem de psikolojik bağımlılığın üstesinden gelinmesidir.

Sigara (tütün, nikotin) bağımlılığı tedavisi, bağımlının hem nikotine olan bağımlılığıyla, hem davranış bağımlılığıyla, hem de psikolojik bağımlılıkla baş edebilmesi sonucu başarıya ulaşacaktır.

No tweets to display