Alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı tedavisi 

Facebook Twitter Gplus Google Maps E-mail

0212-2911156-57 veya 0533-2057373 arayınız...

Bağımlılıklar, tedavi süreçleri, aile destek ve aile bilinçlendirmeleri, uyuşturucu / uyarıcı madde testleri konularında cevaplarını bulamadığınız sorularınız veya daha ayrıntılı bilgiler almak için arayınız....

Home Bağımlılık

Bağımlılık

Uyuşturucu / uyarıcı maddeler ve alkol kullanımı özellikle son 10 yılda önemli bir artış göstermiştir. Alkol madde kullanımı sadece alkol ve madde kullanan kişiyi değil, aileyi, çevreyi ve toplumun her kesimini etkileyen ciddi bir halk sağlığı sorunudur.

Alkol ve madde kullanımı bu kadar yaygınlaşırken, koruyucu önlemlerin geliştirilmesine gereksinim duyulmaktadır. Sanılanın aksine gençlerin tamamı alkol ve madde kullanmamaktadır. Amaç alkol ve madde kullanımına özenmeyi artıran yanlış inanç ve yaklaşımların değişmesini sağlamaktır. Gençlerimizin, ailelerinin ve okulların bu sorun karşısında hazırlıksız olmamaları için bu sitedeki bilgileri yayınlamayı planladık.

Gençler; alkol ve madde kullanımının kişinin hayatına verdiği bedensel, ruhsal, sosyal ve yasal zararlar konusunda daha bilinçli oldukları zaman, bu tür maddelerden uzak durmak için daha kararlı olabilirler.

Bu nedenle alkol ve madde kullanımının önlenmesinde ailelere ve her çocuğun gitmek zorunda olduğu okula yani idareciler ve öğretmenlere çok büyük bir görev düşmektedir. Gençler alkol ve maddelerin etkileri, alkol ve madde kullanımının sonuçları gibi bilgileri okulda öğretmenlerinden, evde anne babalarından almazlarsa, bu bilgilere kimden ulaşacaklardır? Alkol ve madde kullanımını teşvik eden, yalan yanlış bilgilerle çocuklarımızın donatılmasından onları korumak bizim görevimizdir. Sizlerin bu sorumluluk bilinciyle önce bu konuda kendi bilginizi artırmanız, sonra doğru yaklaşımları gençlerle paylaşmanız, gençlerin tüm hayatını etkileyen, normal gelişmelerini durduran, toplumu her alanda tehdit eden alkol ve madde kullanım sorunu ve bunun olumsuz sonuçlarından korumaya hizmet edecektir.

Hep birlikte temiz ve özgür bir gelecek kurmamız dileğiyle…

No tweets to display