Alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı tedavisi 

Facebook Twitter Gplus Google Maps E-mail

0212-2911156-57 veya 0533-2057373 arayınız...

Bağımlılıklar, tedavi süreçleri, aile destek ve aile bilinçlendirmeleri, uyuşturucu / uyarıcı madde testleri konularında cevaplarını bulamadığınız sorularınız veya daha ayrıntılı bilgiler almak için arayınız....

Home Aile ve bağımlı Ayakta tedavi mi, yatarak tedavi mi

Ayakta tedavi mi, yatarak tedavi mi

Bağımlılık tedavisi uzun soluklu bir tedavidir. İki adımda yapılan bağımlılık tedavisinin ilk adımı arındırma (detoksifikasyon) tedavisi, ikinci adımı psikososyal tedavidir. İlk adım olan arındırma (detoksifikasyon) tedavisi ayakta veya yatarak yapılabilir.

Tedavinin türü kişiden kişiye değişir. Genel olarak ayaktan tedavi daha yararlıdır. Bunun en önemli nedeni kişinin kendi yaşamını değiştirmeden, bulunduğu çevre ve koşullar içinde alkol veya madde kullanmamayı öğrenmesidir. Yani bağımlı, bağımlı olduğu şeye ulaşabilir olduğu halde ulaşmadan nasıl yaşayacağını öğrenmek zorundadır.  Ancak kişi kendisini alkol ve maddeden uzak tutamıyor, arkadaş çevresinin baskısına karşı koyamıyorsa, bu durumda bir süre  izole edilmesi yani hastaneye yatırılarak tedavi edilmesi yararlı olacaktır. Bunun dışında bağımlı “Ben yatarak tedavi olmak istiyorum” diyorsa yine yatarak tedavi olabilir.

 

No tweets to display